Coed Recreational

WEEK 1
Wednesday, October 23
6:35 Siski United 4   More Trouble 0
7:30 Al & the Coholics 0   Mixed Berries 4
8:25 Monterrey's 12   Fighting Relegation 4
9:20 Future Tech 6   Orange Monkeys 7
10:15 Blue Steel 8   Angry Pirates 10
11:10 Pole Masters 8   Jet Life 8
WEEK 2
Wednesday, October 30
6:35 Angry Pirates 6   Orange Monkeys 8
7:30 Mixed Berries 4   More Trouble 0
8:25 Blue Steel 3   Al & the Coholics 3
9:20 Future Tech 4   Jet Life 15
10:15 Monterrey's 0   Pole Masters 4
11:10 Fighting Relegation 0   Siski United 4
WEEK 3
Wednesday, November 6
6:35 Pole Masters 5   Blue Steel 3
7:30 Fighting Relegation 2   Orange Monkeys 5
8:25 Siski United 2   Jet Life 7
9:20 Angry Pirates 6   Al & the Coholics 4
10:15 Future Tech 3   More Trouble 12
11:10 Mixed Berries 3   Monterrey's 1
WEEK 4
Wednesday, November 13
6:35 Jet Life 9   Orange Monkeys 14
7:30 Monterrey's 8   More Trouble 6
8:25 Mixed Berries 10   Angry Pirates 5
9:20 Fighting Relegation 5   Pole Masters 4
10:15 Al & the Coholics 5   Siski United 6
11:10 Blue Steel 4   Future Tech 0
WEEK 5
Wednesday, November 20
6:35 Future Tech 3   Al & the Coholics 6
7:30 Pole Masters 5   Mixed Berries 7
8:25 Fighting Relegation 3   Blue Steel 7
9:20 Siski United 0   Monterrey's 10
10:15 Angry Pirates 9   Jet Life 9
11:10 More Trouble 15   Orange Monkeys 7
WEEK 6
Wednesday, December 4
6:35 Siski United vs. Mixed Berries
7:30 Angry Pirates vs. More Trouble
8:25 Pole Masters vs. Orange Monkeys
9:20 Monterrey's vs. Blue Steel
10:15 Fighting Relegation vs. Future Tech
11:10 Al & the Coholics vs. Jet Life
WEEK 7
Wednesday, December 11
6:35 Fighting Relegation vs. Al & the Coholics
7:30 Siski United vs. Orange Monkeys
8:25 Monterrey's vs. Future Tech
9:20 More Trouble vs. Jet Life
10:15 Blue Steel vs. Mixed Berries
11:10 Angry Pirates vs. Pole Masters

Playoff Games

Week 9
Wednesday, December 18
*** Playoffs ***
 6:30 Seed #8vs. Seed #12 Winner = A1
 7:00 Seed #7vs. Seed #11 Winner = B1
 7:30 Seed #6vs. Seed #10 Winner = C1
 8:00 Seed #5vs. Seed #9 Winner = D1
 8:30 Seed #4vs. A1 Winner = A2
 9:00 Seed #3vs. B1 Winner = B2
 9:30 Seed #1vs. C1 Winner = C2
 10:00 Seed #2vs. D1 Winner = D2
 10:30 A2vs. C2 Winner = Finalist 1
 11:00 B2vs. D2 Winner = Finalist 2
 11:30 Finalist 1vs. Finalist 2 Winner = Champion

Playoff games format: 26 minutes straight/ no halftime/ tie goes directly to best of 4 Penalty Kicks

Standings
Team Wins Loses Ties Points
Mixed Berries 5 0 0 71
Orange Monkeys 4 1 0 60
Jet Life 2 1 2 50
Pole Masters 2 2 1 46
Siski United 3 2 0 46
Angry Pirates 2 2 1 45
Monterrey's 3 2 0 44
Blue Steel 2 2 1 44
More Trouble 2 3 0 32
Al & the Coholics 1 3 1 30
Fighting Relegation 1 4 0 23
Future Tech 0 5 0 14
Tie Break Notes
Siski United scored 16 goals
Siski United allowed 22 goals
Monterrey's scored 31 goals
Monterrey's allowed 17 goals
Blue Steel scored 25 goals
Blue Steel allowed 21 goals
Pole Masters scored 26 goals
Pole Masters allowed 23 goals

Regular Season Points:
Win ………………… 10 points
Tie ………………….. 5 points
Loss ………………… 0 points
Shutout ……………. 1 point
Goals scored ……. 1 point up to a max of 4 points

Max possible points per game = 15 (a 4-0 win)
If a team forfeits, score will be listed as 4-0 win